Od kiedy Polska została partnerem w UE, rodacy zaczęli systematycznie podróżować po całym terenie Europy. Głównie jest to spowodowane tym, że tanie korporacje lotnicze zainteresowały się naszym państwem i ochoczo otwierają w nim nowe połączenia. Jeśli czeka cię pierwsza podróż w przestworzach warto dowiedzieć się, jak krok po kroku przygotować się do wydarzenia. Zasady dotyczące bezpieczeństwa na pokładzie są bardzo ściśle respektowane, dlatego należy właściwie spakować bagaż, zwłaszcza podręczny. Przede wszystkim trzeba sprawdzić, jaki rozmiar walizki jest dopuszczalny, a także jaką, maksymalną wagę może ona mieć. Otóż w przypadku nieprzestrzegania limitu, należy dopłacić. W walizce możemy mieć kosmetyki, lecz wszelkie płyny powinny być zapakowane do niewielkich, przezroczystych pojemników, liczących nie więcej niż 100 ml.

Całość nie powinna przekraczać litra.

W bagażu podręcznym nie możemy także przechowywać żywności, jaka nie jest w oryginalnym opakowaniu.

Wyjątek stanowi wyłącznie jedzenie dla niemowlaka. Jednak większym wyzwaniem będzie na pewno przeprawa długodystansowa, trwająca przynajmniej 12 godzin. W trakcie tak długiej podróży pewne osoby będą narażone na powstawanie zakrzepów w żyłach, co zainicjowane jest brakiem ruchu i trwaniem w siedzącej postawie. Szczególnie kobiety wystawione są na to ryzyko. Żeby go uniknąć, należy zaraz przed podróżą udać się na długi spacer, żeby polepszyć ukrwienie nóg.

Dodatkowo, już w czasie samego lotu, warto co jakiś czas wstać, i przespacerować się do toalety. Pierwszy lot w przestworzach w ogóle nie musi być stresujemy, trzeba jedynie się do tego odpowiednio przygotować. Aby odprawa bagażowa przebiegła bez nieprzyjemnych niespodzianek, należy spakować walizki zgodnie z przepisami.

Dodatkowo, w trosce o zdrowie, należy w przypadku dłuższej przeprawy zadbać o odpowiednie ukrwienie nóg, aby uniknąć zatorów..


<< Poprzedni
Następny >>