Produkcja filmowa kojarzy nam się głównie z planem filmowym, kamerami a też konstrukcjami naśladującymi filmowaną rzeczywistość.

Od czasu do czasu w sieci wyłaniają się obrazy z realizacji scen w mieście, czy autobusów służących aktorom za garderoby.

Jednakże realizacja filmu jest dużo bardziej skomplikowanym biznesem.

Chcąc mu się bardziej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę na rzecz jego kwestii technicznych. Bez specjalnego wyposażenia nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe.

Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!


podnosnik koszowy wrocław

Realizacja filmu nieraz wiąże się z koniecznością realizowania szeregu działań na wysokościach.

Weźmy pod uwagę chociażby montaż scenografii czy sceny kamerowane z górnej perspektywy. Ekwipunkiem, który umożliwia tego typu prace są podnośniki koszowe. Te urządzenia znacząco ułatwiają pracę ekspertów filmowych. Podnośniki koszowe wykorzystywane są do wspomnianego dawniej montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można również zrealizować wyjątkowe ujęcia. Ale to nie wszystko ryzykowne sceny w których aktor przebywa na dużej wysokości, są też wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego. Często okazuje się, że za pomocą profesjonalnych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrego materiału filmowego, jak za pomocą podnośników koszowych. W ostatnim okresie nagrywając jeden z polskich seriali we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń.

Polegało to na ulokowaniu silnych lamp na podnośniku naświetlając sceny od zewnątrz..
<< Poprzedni
Następny >>