Poprzednio przedstawialiśmy rozmaite szczegóły dotyczące wyboru odpowiedniego projektu domu, tyl że by móc w czymś wybierać, z początku trzeba wybrać się do jakiegoś projektanta. Dobrze więc, żeby nie było to pierwsze lepsze, albo dowolne odnalezione w internecie. Oto kilka rad, które należy przemyśleć podczas wybierania biura projektowego bądź projektanta. Szukając odpowiedniej firmy czy osoby, na początku polecamy poczytać strony internetowe wspomnianych ekspertów. Już to może nam wiele powiedzieć. Ale szczególnym biurem wiedzy są w końcu fora internetowe, na jakich okazuje się czy rekomendacje zamieszczone na ulotkach są zgodne z prawdą. Klienci, którzy korzystali dotąd  z usług określonego biura mogą podpowiedzieć, jak wyglądała współpraca, czy były nadprogramowe koszty i jaki był końcowy efekt zastosowania projektu. Biuro, jakie wydaje nam się wyjątkowo ciekawe, warto najpierw odwiedzić. Możemy wówczas prosić o rzut oka do innych realizacji biura.

Ogólne wrażenie po kontakcie też powinno dużo nam opowiedzieć o tym, czego będzie można oczekiwać po określonym biurze. Na pewno nie opłaca się sugerować się przy wybieraniu biura informacją na ulotce, lub pustą informacją na stronie. To nie powie nam, czy wizualziacja biura będzie nam się podobać, czy jakie jest doświadczenie projektanta. W katalogach i w internecie każdy przedstawia się w najkorzystniejszym świetle, a prawda pokazuje się dopiero w trakcie bezpośredniej rozmowy. Najgorzej, jeśli już po zakończeniu współpracy,  jesteśmy niezadowoleni z efektów. Zatem aby unikać takich wydarzeń, decyzję odnośnie projektanta warto podjąć bez pośpiechu, kierując się rozwagą zamiast emocjami, spowodowanymi na przykład wizualizacją pięknych projektów w siedzibie danego biura.

Nie polecamy również kierować się stereotypami, czasem jest tak, że mniej kompleksowo obsłuży nas wielkie i rozreklamowane biuro, niż projektant – wolny strzelec, który stosunkowo niedługo działa na rynku..