Postanowienie o zakupie lokalu, dla większości ludzi należy do rewolucyjnych zdarzeń w życiu. Nic w tym dziwnego, w końcu wiąże się to z znacząco sporą odpowiedzialnością. Jeśli nie mamy zapewnionego wkładu osobistego, z reguły pobieramy długotrwały kredyt. Jak wybrać mieszkanie tak żeby służyło ono przez lata? Nasza redakcja spróbuje się z zmierzyć!

Większość młodych osób planując nabycie nietradycyjnego mieszkania kieruje się dwoma regułami: po pierwsze blisko śródmieścia, po kolejne mały metraż.

Niestety takowe myślenie może okazać się błędne.

Kupując świeże lokal musimy myśleć perspektywicznie. Mieszkania zlokalizowane w centrum z reguły są bardzo kosztowne, poza tym niewielki rozmiar kawalerki może okazać się nie wystarczający. Nawet jeśli nie myślimy o założeniu rodziny, bardziej praktyczna może okazać się inwestycja, w rozległy metraż, ponieważ w tym momencie w zależności od naszych preferencji,możemy kwaterę wynająć. Należy też pomyśleć o lokalizacjach bardziej oddalonych od śródmieścia, te okolice są ciche, a obiekty tam budowane mają więcej urozmaiceń typu: taras czy podziemny garaż. Co więcej opłaca się pomyśleć o rozkładzie lokalu. Należy zadbać o to żeby takowe pokoje jak kuchnia czy salon były trafnie naświetlone. Z tego powodu dobrze jest wykorzystać pod uwagę na którą stronę świata skierowane jest mieszkanie. Następną konkretną pytaniem jest wybór dogodnej kondygnacji.

Pamiętajmy, że kwatery na parterze, kilkakrotnie są tanie oraz są wyposażone mini ogródek, ale musimy w takich sytuacjach zainwestować w dobry system zabezpieczający, ponieważ jesteśmy bardziej narażeni na opcję kradzieży..