Włochy są głównie sławnym krajem wśród podróżników. Spora część z nas imaginuje o tym, żeby choć raz odwiedzić to miejsce, gdzie działy się kluczowe wypadki rzutujące na naszą historię. Naturalnie chcemy także poznać tę krainę pizzy, o łagodnym klimacie w której wszystkie okresy roku są właściwe na wspaniałą wycieczkę.

Dziś na celownik bierzemy największą na globie stolicę par - Wenecję. Jak obmyślić podróż, która nie zrujnuje naszego portfela? O tym dowiecie się z tego artykułu!

Pierwszym ruchem o którym musimy pomyśleć jest dogodna logistyka. Godzi się napomknąć, że Wenecja z biegiem okresu bardzo się rozprzestrzeniła a także jej rejony wybiegają daleko poza półwyspy morza adriatyckiego. Jest to duża zaleta dla podróżujących, ponieważ lądowa część miejscowości jest bardzo dobrze skomunikowana z zabytkową częścią. Mamy więc opcję zostawienia bryki na stałym lądzie za bardzo niską cenę rzędu 20 euro za 24h, a następnie dostania się do wiodących atrakcji za pomocą vaparetto, których infrastruktura jest niesamowicie rozwinięta. Podziwiając zabytki powinniśmy mieć świadomość, że Wenecja jest jednym z najczęściej obleganym miastem na globie. Nie dziwi jednak fakt, że Włosi chcą zarobić na turystach, którzy codziennie utrudniają im życie.

Wybierając się restauracji musimy musimy mieć na uwadze to,że, do kwot potraw zostanie dodana wartość serwisu, a również wartość rachunku zwiększy się także o stały napiwek dla obsługi, który wynosi zazwyczaj dziesięć procent sumy zamówienia.

Szalety miejskie też są płatne, na szczęście prawie wszędzie możemy skorzystać z darmowej wody pitnej..


<< Poprzedni
Następny >>